דירה חדשה או דירה מיד שנייה .

אדם המתעניין ברכישת דירה חדשה או דירה יד שנייה חייב לשאול מס' שאלות ..

1 . מה התקציב כמה מתוך זה הוא הון עצמי וכמה משכנתא ?

2 . מהו האיזור בו תרצו לגור ?

3 . אין צורך לפחד מפניה למתווך במידה והמתווך יספק את מבוקשך , התייחס לדמי התיווך כחלק ממחיר הדירה לפעמים קניה עם מתווך יכולה להיות זולה יותר.

לפעמים יש לנו אפשרויות בחירה בין דירה חדשה מקבלן {יד 1 על הניר} לבין דירה דומה יד שנייה שמורה ובמיקום מעולה במה הייתה בוחר ?

אני באופן אישי תמיד מחפש 2 דברים מרכזיים בדירה א - גודל ב - מיקום  ג - מחיר .. לכן תמיד אבחר דירה שתמורת המחיר אקבל מקסימום גודל ואת המיקום הכי טוב שאפשר , מה גם שיש תמיד לקחת את החשבון הסופי עורכי דין .. הצמדות למדד .

לרוב דירות זהות באותו המיקום חדש מול ישן [ נניח שהיא שמורה ומשופצת} תמיד לדירה חדשה יש סיכוי טוב יותר להגדיל את ערכה לעומת דירה ישנה יותר , בדירות ישנות יותר יש מטבח , מזגנים , ואולי גם ארונות קיר , אך לא תמיד קניית דירה חייבת להיות השקעה כלכלית גרידא וזו פשוט הוצאה לצרכי מגורים ולכן שימו את השיקול הכלכלי בצד והתמקדו בשניים שלושה דברים לאיזו דירה מבחינת מיקום , חינוך, סביבה , גודל , ועוד אתם מתחברים יותר . דירה חדשה או דירה ישנה ההעדפה תמיד לדירה הזולה יותר וזאת כמובן בגלל עלויות המשכנתא ,ההפרשים מעלית הערך מתקזזים בגלל עלויות המשכנתא , אני חייב להדגיש כאן תמיד אנו לחושבים לאיזו דירה יעלה יותר הערך היו שנים בהם מחירי הדירות ירדו ולא במעט [1996-2004} ממוצע ירידות של 22%. למשפרי דיור אין לעליית ערך דירת המגורים משמעות גדולה ,אם תרצו לעבור דירה סביר מאוד שתעברו לאותו האזור בו הילדים כבר מחוברים,פיזית ורגשית,ולכן גם אם הדירה אליה תעברו תהיה יקרה יותר אזי גם הדירה שלכם תתייקר,אל תשכחו לקחת בחשבון את הנסיעה הלוך וחזור למקום העבודה .

בדירה חדשה תקלות ונזקים מתגלים לאחר שנה מיום האכלוס {נזקים אותם הקבלן חייב לתקן} דירה בלי חניה ערכה נמוך משמעותית מול דירה ללא חניה,בדירה חדשה קיימים סיכונים נוספים אף פעם אתה לא באמת יודע כמה תעלה הדירה,אתה לא ממש יודע מתי תקבל את הדירה,אתה לא ממש יודע איך תיראה הדירה,בדירה חדשה אין לך מושג מי יהיו השכנים שלך,יש הבדל בין דירה בת 10 שנים לבין דירה בת שלושים שנה בדירה בת שלושים ככל הנראה נצטרך לבצע שיפוץ מקיף, בדירה בת 10 קיים מטבח חדש, יש מיזוג , המון פעמים קיימים שדרוגים כגון עבודות גבס , פרגולות , וכו' אלו הן עלויות גבוהות שאנו נצטרך להוסיף אותן בדירה החדשה .

האם זו דירת מגורים ואו דירה להשקעה, אם זו דירה להשקעה הייתי מיחס יותר לזמן קבלת מפתח, מה מצב התחזוקה של הבניין,האם יש ועד חזק, לרוב דירה להשקעה ההעדפה לקנות דירה יד שנייה ישנה, עדיף במקום שיש לו סיכוי לתוכניות פינוי בינוי ואו לתמ"א 38. בקבוצות רכישה לצד החיסכון קיים סיכון גדול יותר לעומת דירה מקבלן לפעמים היא עולה יותר עקב חישובים לא נכונים של הקבוצה,דירה חדשה לרוב כרוכה בזמן המתנה ממושך בו אינך רואה תשואה לכסף שלך כמובן שבקבוצות רכישה אין מועד סופי , בדירה חדשה קיים חוסר ודאות לגבי השכנים בבנין , באזור חדש יש פעמים שאתה יכול לגור בבניין שנמצא באתר בנייה ענק , ולהמון שנים . 

 

 

בברכה

שלומי ארזי ! זכיין לידר נדל"ן

דוא"ל: lidarnechasim@gmail.com

רחוב היצירה 11 ראש העין ! 

בואו לבקר אותנו  בפייסבוק

 

לתאום פגישה ללא כל התחייבות ובחינם, אתה מוזמן להשאיר פרטים בטופס הרישום בקישור זה.                    

לשאלות נוספות ניתן לפנות אלי באופן אישי                                                        

במספר: 054-9407655                                                                                          

במייל: lidarnechasim@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

דירה לקניה, דירות לקניה, דירה חדשה לקניה בראש העין